Predsedníčka Práca a vzťahy, o.z., JUDR. Mária Ritomská, poslankyňa Národnej rady SR

 

Prednáška JUDR. Márie Ritomskej v Národnej rade SR: Vzťahové  a sociálne patológie

Nezávislá poslankyňa Národnej rady SR a predsedníčka práca a vzťahy, o.z., JUDr. Mária Ritomská predniesla na v kinosále NR SR v Bratislave 20. mája 2015 a 27.mája 2015 prednášku o psychickej tyranii s názvom "Vzťahové a sociálne patológie", po ktorej diskutovala s pozvanými občanmi.

 

2. konferencia Nových školských odborov: Bossing a mobbing v slovenskom školstve

Predsedníčka Práca a vzťahy, o.z., JUDr. Mária Ritomská vystúpila 4.mája 2015 v Bratislave s príhorovom na 2.konferencii Nových školských odborov o bossingu a mobbingu v slovenskom školstve. 

 

Na Bratislavskom hrade do 6.apríla 2015 vystavujú amatérski výtvarníci

Najmladšia z nich je 17-ročná Mária Medvídová z Koromle pri ukrajinskej hranici

Bratislava, 25.marca 2015 - Vďaka iniciatíve poslankyne Národnej rady SR Márie Ritomskej má poldruha desiatky neprofesionálnych výtvarníkov možnosť vystavovať v predtým nevyužívaných priestoroch parlamentu na Západnej terase Bratislavského hradu. Výstava, už druhá v poradí na tomto mieste, potrvá do 6.apríla 2015. Tento rok tu vystavuje 14 autorov, z ktorých najmladšia Mária Medvídová zo zemplínskej obce Koromľa v okrese Sobrance má len 17 rokov. Môžete tu ďalej vidieť diela Pavla Cesnaka,Viery Jablonskej, Emílie Krivosudskej, Evy Laukovej, Oľgy Dvoržákovej, Ildikó Csölleovej, Viktora Veselého, Lucie Ondrušekovej, Zuzany Fraňovej, Márie Teplickej, Dariny Žigovej, Zuzany Čáni a Anny Krakovskej. (text a foto Renáta Minová)

 

O výstave informoval 1.apríla 2015 portál gemerland.sk.